Pokora a pýcha – 2.časť

Predsudky a dogmy sú jedným z najsilnejších nástrojov strachu, lebo tým, že sa stanú súčasťou kolektívneho vedomia spoločnosti, stávajú sa súčasťou každodenného života ľudských  bytostí, ktoré sú súčasťou tej spoločnosti a práve preto ich žijú.
Predsudky a dogmy  sa stávajú prežitými skúsenosťami týchto ľudských bytostí a preto sa priamo zapíšu do buniek ich fyzického tela a ako pamäťová stopa sa potom odovzdávajú z generácie na generáciu.
Týmto strach dosiahol veľmi silné zovretie celého spoločenstva, či spoločnosti do svojej moci, lebo cez tieto predsudky a dogmy zviaže každú jednu ľudskú bytosť do svojej moci už len tým, že sa do tejto spoločnosti narodila.
” Pokračovanie celého textu v priloženom súbore PDF”.

VIAC v slovenskom jazyku v PDF

HUMILITY and PRIDE – part 2.
More in English i PDF

Mandala je uverejnená so súhlasom autorky Mgr. Janky Bálintovej (stránka www.svetlozeny.sk ) a jej originál je maľovaný na skle.
Všetky výtvarné diela podliehajú ochrane autorských práv. Akékoľvek ich kopírovanie či použitie cudzou osobou bez súhlasu autorky stránky www.svetlozeny.sk sa považuje za ich porušenie.
V prípade Vášho záujmu o mandalu kontaktujte jej autorku na e mail: svetlozeny@gmail.com.
Mandaly sú v rôznych veľkostiach. Môžu byť ako ozdoba, šperk, ktorý sa nosí, alebo sa zavesí či položí do priestoru ako energetický žiarič.
Cena: malý rozmer /priemer 6 cm / 10,-€               stredný rozmer / priemer 12 cm / 15,-€
veľký rozmer / priemer 15 cm / 20,-€             najväčší rozmer / priemer 25 cm / 40,-€

Pridaj komentár