Pýcha rozmarnosti – 5.časť

V prípade, že konáte tak, že potláčate samých seba a napĺňate potreby, očakávania a požiadavky druhých a vždy potlačíte sami seba, aby ste vyhoveli druhým ľudským bytostiam a v ich očiach ste boli tí dobrí, konáte vo falošnej pýche povýšenosti nad tými druhými, že VY SAMI to predsa dáte a nevidíte, že dovoľujete, aby táto pýcha povýšenosti vás v podstate pred tými druhými POKOROVALA.
A to je ten protipól.
Toto využije vaše ego, že v tom POKOROVANÍ, vytvorí vo vás pochybnosti o sebe samých, vytvorí vo vás pocit MENEJCENNOSTI a toho, že by ste ako  ľudská bytosť neboli dostatočne dobrá pre tých druhých, keby ste im nevyhoveli, nenaplnili ich požiadavky a očakávania a tak nie ste dostatočne dobrou ľudskou bytosťou a nie ste ako ľudská bytosť hodná toho aby vás ocenili.
Ten paradox je v tom, že tie druhé ľudské bytosti vás neocenia, lebo oni považujú za samozrejmosť, že to pre nich urobíte a ani si nevážia, že to pre nich robíte a VY SAMI ani neviete ako a ocitnete sa v pozícií obete a tých druhých ľudí začnete odcudzovať. Túto pozíciu obete vám vytvorila tá falošná povýšenosť práve tým, že nie oni, ale   VY SAMI ste POKORILI SAMÝCH SEBA a  práve preto sa cítite byť nehodnou ľudskou bytosťou.
“Pokračovanie celého textu v priloženom súbore PDF”.

VIAC v PDF

Mandala je uverejnená so súhlasom autorky Mgr. Janky Bálintovej ( stránka www.svetlozeny.sk ) a jej originál je maľovaný na skle.
Všetky výtvarné diela podliehajú ochrane autorských práv. Akékoľvek ich kopírovanie či použitie cudzou osobou bez súhlasu autorky stránky www.svetlozeny.sk sa považuje za ich porušenie.
V prípade Vášho záujmu o mandalu kontaktujte jej autorku na e mail: svetlozeny@gmail.com.
Mandaly sú v rôznych veľkostiach. Môžu byť ako ozdoba, šperk, ktorý sa nosí, alebo sa zavesí či položí do priestoru ako energetický žiarič.
Cena: malý rozmer /priemer 6 cm / 10,-€               stredný rozmer / priemer 12 cm / 15,-€
veľký rozmer / priemer 15 cm / 20,-€             najväčší rozmer / priemer 25 cm / 40,-€

Pridaj komentár